biz kimiz?


2011 yılında Ateş Yaylıoğlu tarafından kurulan Eskrim Okulu, bireylerieskrim_okulu-logo2.jpgn fizyolojik,  zihinsel ve psikolojik gelişimlerine eskrim yoluyla katkıda bulunmayı hedeflemiş bir akademidir. Merkezi ve salonu Kadıköy’de Kırtasiyeci Sokak’ta olan Eskrim Okulu eğitmenleri okullara ve iş yerlerine de giderek salonumuz dışında hazırlanan grupları çalıştırabilmektedir.

Performans eskriminde eskrim tek amaçtır, ülkemizde eskrim salonlarında da eskrim tek amaç durumundadır. Eskrim salonlarında ya madalya almak ya da iyi vakit geçirmek için eskrim yapılır. İşte Eskrim Okulu’nu diğer eskrim merkezlerinden ayıran temel özellik de burada yatmaktadır: Eskrim Okulu, bireylerin kişisel gelişiminde eskrimi araç olarak da kullanır. Eskrim Okulu bünyesinde, eskrim, sosyoloji, psikoloji, dramaturji ve ilgili olabilecek diğer alanlar gözetilerek titizlikle oluşturulan özel bir program uygulanmaktadır.

Bizle tanıştığınızda önce sizi tanımaya ve iyileştirme alanlarınızı belirlemeye çalışırız sonra da size en uygun programı hazırlar size özel bu programı uygulamaya koyarız. Bütün öğrencilerimizin gelişimini izler zaman içinde gerektiğinde programlarını revize ederiz.

Baş Antrenör, Ateş Yaylıoğlu,
3. Kademe Kıdemli Eskrim Antrenörüdür.
Ateş Yaylıoğlu, 1964 yılında Ankara’da doğdu. Spor hayatına lise yıllarında dağcılık yaparak başladı. Üniversite yıllarında okulda dağcılık kolu kurarak pek çok dağcının yetişmesine önayak oldu. Mülkiye’den mezun olduktan sonra; çeşitli şirketlerde  Pazarlama Müdürü ve genel müdür pozisyonunda çalıştı. 2002 yılında pazarlama ve iletişim alanlarında danışmanlık hizmeti veren şirketi VEDEA’yı kurdu. Uzun yıllar dağcılık yapan  Ateş Yaylıoğlu daha sonra eskrimle tanıştı. Halihazırda flöre  branşında sporcu olarak eskrim yapmakta ve düzenlediği eskrim atölyeleriyle de eskrimci yetiştirmekte, Eskrim Okulunun kurucusudur ve tam zamanlı eskrim antrenörlüğü yapmaktadır.